PR

Praktické tipy pre jedinečné usporiadanie vašej obývacej izby

Obývacie izby využívajú ľudia na rôzne účely. V niektorých domácnostiach slúžia ako hlavná spoločenská miestnosť pre rodiny, zatiaľ čo v iných sú skôr vzorovými miestnosťami, ktoré sa používajú iba v čase príchodu návštev. Pri ich zariaďovaní sa môžu občas vyskytnúť nečakané problémy, pozrite si naše tipy umiestnenia nábytku do vašej obývačky a prípadným problémom hravo predídete.

 

Pri zariaďovaní obývacej izby je potrebné myslieť na niekoľko dôležitých vecí. Začnite tým, že zriadite ústredné miesto v miestnosti a okolo neho nábytok. V niektorých izbách môže byť ústredným bodom existujúci prvok, napríklad krb alebo okno, a v niektorých to zas bude niečo, čo tam prinesiete, napríklad tv stolík. Pomocou nábytku vytvorte oblasti rozhovoru. Ľudia by mali byť schopní spolu pohodlne komunikovať bez toho, aby si namáhali krky alebo museli zvyšovať hlas. Ak je miestnosť dostatočne veľká, nebojte sa vytvoriť viacero oblastí rozhovoru.

Nezabúdajte ani na dopravný tok, to znamená, že je dobré ponechať ľuďom dostatok priestoru na chodenie, aby sa mohli ľahko dostať z jednej strany miestnosti na druhú.Mať všetok nábytok dotýkajúci sa stien je jednou z najväčších chýb, ktoré robia ľudia v obývacej izbe. Umiestnite jednotlivé kusy nábytku bližšie k sebe a vytvoríte tak príjemnejšiu atmosféru v miestnosti.

 

Rozmery a umiestnenie nábytku

Pokiaľ ide o nábytok do obývacej izby, záleží aj na jeho veľkosti, pretože práve nábytok je kľúčovou súčasťou v miestnosti.

 

Pohovka a stoličky

Často ide o väčšie kusy nábytku, preto je dôležité, aby vyhovovali danému priestoru. Najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, je zmerať priestor pred nákupom niektorého z týchto kúskov. Predídete tak tomu, aby boli príliš veľké alebo príliš malé. Preto je najlepšie, ak si vopred vypracujete pôdorys vašej obývačky. Skúste umiestniť pohovku a stoličky na niekoľko rôznych miest a zistiť, čo sa vám vizuálne páči najviac.

 

Konferenčný stolík

Nachádza sa prevažne v strede konverzačných priestorov. Jeho výška by mala byť o niečo nižšia ako výška sedadla na pohovke. Dĺžka stolíka by mala byť zas zhruba jedna polovica až dve tretiny dĺžky pohovky. Ľudia, ktorí sedia okolo neho, by sa mali mať možnosť nakloniť a položiť si nápoj bez toho, aby museli vstávať z miesta, kde sedia. Zároveň nezabudnite nechať dostatok miesta na nohy medzi sedadlami a stolíkom.

 

Obývacia stena

V súčasnosti je možné vybrať si obývaciu stenu rôznej veľkosti, štýlu či farieb. Jej výber prispôsobte rozmerom obývačky, aby nebola zbytočne veľká a nevytvárala v miestnosti stiesnený pocit.

 

Doplnky do obývacej izby

Akonáhle je nábytok na mieste, je dôležité premýšľať o tom, kam umiestniť doplnky. Nepochybne budete chcieť mať v obývačke závesy, umelecké diela povešané po stenách či nejaké svietniky so sviečkami. Dajte si nad umiestnením doplnkov do obývacej izby záležať rovnako ako v prípade nábytku. Vytvoríte tak miestnosť, v ktorej sa budete cítiť príjemne a pohodlne nielen vy, ale aj vaše návštevy.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk