PR

Školský batoh pre prváka. Na čo si dať pri výbere pozor?

Máte doma prváčika, ktorý v septembri pôjde do školy? Okrem zošitov, písacích pomôcok, farbičiek a prezuviek, bude potrebovať aj školskú tašku. Viete, ako ju správne vybrať a na čo si dať pozor?

 

Rodičov budúcich prváčikov čaká neľahká úloha: vybrať školskú tašku. Neodporúčame ale siahnuť po prvej, ktorú v obchode uvidíte alebo ktorá sa zapáči malému budúcemu školákovi. Detský chrbát sa ešte stále vyvíja, preto aj školská taška musí byť prispôsobená tomuto vývoju, aby ho nenarušila. Ako na to?

Porovnanie školských batohov
Porovnanie školských batohov

 

Ergonomicky tvarovaný chrbát tašky

Prvá školská taška by rozhodne mala mať ergonomicky tvarovaný chrbát podľa chrbta dieťaťa. Ide o 3D formu v podobe či už penového výlisku alebo peny a tvarovanej sieťoviny. Zamerajte sa tiež na rozloženie tvarovania chrbtového systému. Taška by mala mať podporu okolo chrbtice a chrbtová časť by mala byť vzdušná, aby nedochádzalo k poteniu.

 

Anatomicky tvarované ramenné popruhy

Popruhy by tiež mali byť pohodlné, ideálne anatomicky tvarované a vyplnené. Ich šírka by mala byť aspoň 4 cm. Nemali by priliehať ku krku dieťaťa, inak by mohli narobiť nepekné odIerky. Pozornosť venujte aj nastaveniu popruhov tak, aby taška dobre sedela na chrbte.

 

Reflexné prvky

Ak dieťa budete vodiť do školy pešo, či už vy alebo starší súrodenci, mal by mať prváčik na taške reflexné prvky viditeľné zo všetkých strán. Reflexné prvky by mali byť odolné proti UV žiareniu a mali by byť kryté transparentnou fóliou, ktoré zlepšuje odolnosť voči oderu.

 

Hmotnosť do 1,2 kg

Školská taška by pre malé dieťa určite nemala byť príliš ťažká. Je treba počítať s tým, že v nej bude nosiť školské pomôcky, desiatu a vodu, prípadne iné potreby. Najlepšie je pre dieťa na prvom stupni voliť tašku s hmotnosťou maximálne 1,2 kg. Pre drobnejšie deti pokojne aj menej.

 

Rozmery školskej tašky

Veľkosť tašky vyberajte tak, že jej horná časť by nemala presahovať cez ramená a spodná cez boky. Hĺbka tašky je najčastejšie okolo 21 cm, s väčšou opatrne, aby prváčika váha tašky napokon neprevážila dozadu a on tak zbytočne nepreťažoval krk pri jej vyrovnávaní.

 

Stovky školských batohov vyberajte na Heureka.sk. Produkty tu nájdete prehľadne zoradené podľa ceny alebo obľúbenosti, môžete filtrovať podľa farby alebo typu a s výberom vám pomôžu aj recenzie od overených používateľov.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk