PR

Ako vybrať trezor pre vaše peniaze a cennosti

Premýšľate nad tým, že by ste si zadovážili trezor do vášho bytu či domu, aby boli vaše peniaze či cenné veci v bezpečí? Pravdepodobne je jednou z vašich hlavných otázok, aký typ trezoru je pre vás vhodný. V nasledujúcom článku vám priblížime na čo pri jeho zaobstarávaní myslieť a ako si správne vybrať.

 

Trezory do domácnosti sú jednorazovým nákupom na celý život, nevyjdú z módy a nemajú ani dátum expirácie. Existuje viacero faktorov, ktoré majú vplyv na to, aký trezor je pre vás najvhodnejší. Väčšina domácich trezorov je určená na ochranu ich obsahu pred požiarom, krádežou alebo oboma možnosťami súčasne.

Niektoré ponúkajú aj odolnosť proti vode. Čo znamená ochrana pred ohňom? Veľké množstvo trezorov má papierovú protipožiarnu ochranu 30 – 60 minút, aj keď niektoré trezory ponúkajú viac v závislosti od ich dizajnu a typu. Protipožiarna ochrana chráni vaše cenné dokumenty pred poškodením v prípade požiaru a môže odolať intenzívnemu teplu až do uhasenia požiaru.

 

Veľkosť trezoru

Pri výbere trezoru je dobré zohľadniť viacero faktorov aj čo sa týka jeho veľkosti. Zamyslite sa nad tým, čo v ňom plánujete uchovávať. Vnútorná veľkosť sa pri jednotlivých trezoroch môže líšiť. Čím hrubšia je stena trezoru, tým menej bude miesta v jeho vnútri.

Mnoho trezorov je určených na ukladanie konkrétnych položiek, napríklad notebookov, rôznych dokumentov alebo iných položiek. Vždy najprv skontrolujte, či môžete svoje cennosti skutočne vložiť dovnútra, či sa tam bez problémov zmestia, aby ste predišli tomu, že ich po tom z trezora nebude môcť vybrať.

 

Inštalácia trezoru

Je dôležité pamätať na to, že všetky trezory musia byť inštalované a namontované profesionálne, aby vyhovovali súhlasu poisťovacích spoločností. Mnoho moderných trezorov je veľmi ľahkých, čo je výhodou pri montáži na horné poschodia, ale tiež to znamená, že sa ľahšie prenášajú. Bezpečná montáž a inštalácia sú rozhodujúcim faktorom pri prípadnej reklamácii.

 

Trezory do domácnosti

 

Najlepšie miesto pre váš trezor závisí od dizajnu vášho bytu či domu. Spálňa je zvyčajne prvou zastávkou pre zlodejov, takže nemusí byť ideálnym miestom pre trezor. Váš suterén by mohol byť lepší z hľadiska protipožiarnej ochrany. Ak sa však váš dom nachádza v oblasti náchylnej na povodne, umiestniť trezor v suteréne môže byť dosť riskantné. Pred jeho inštaláciou rovnako skontrolujte, či máte dostatok priestoru a či sa dvere ľahko otvoria, a tiež, či trezor nemá vonkajšie pánty, ktoré môžu ovplyvniť jeho polohu a činnosť.

 

Možnosti zamykania trezoru

Pri kúpe trezoru je dobré zvážiť aj možnosti jeho zamykania, ktorými sú kľúč, mechanická kombinácia alebo elektronikaZámok môže byť najdrahšou časťou trezoru, no keď vezmete do úvahy, že práve zámok zabráni zlodejom ukradnúť vaše peniaze či cennosti, je táto investícia opodstatnená.

 

Výber trezoru by ste nemali v žiadnom prípade podceňovať. Kúpou vhodného typu trezoru si ušetríte zbytočné problémy v prípade lúpeže či požiaru a nebudete tak musieť smútiť nad stratou vašich cenností, ktoré ste si do neho uložili.

 

Obrázky: unsplash.com
Zdroj: PR

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk