PR

Ako predĺžiť životnosť vašej chladničky?

Chladničky patria medzi základné spotrebiče v domácnosti, ktoré umožňujú skladovanie potravín. Vďaka tomu umožňujú aj predlžovať životnosť potravín. Zároveň majú pre nás ekonomickú a pri voľbe šetrného modelu aj ekologickú funkciu. Ako vašu chladničku môžete využiť naplno a predĺžiť jej životnosť? Akú starostlivosť si vyžaduje?

 

Všetko sa začína pri výbere chladničky

Už na začiatku je potrebné pri výbere konkrétneho modelu zbystriť pozornosť. Ideálne je vyberať chladničku, ktorá je energeticky úsporná. V rámci úspory predstavuje dôležitý faktor aj teplota v miestnosti, kde sa chladnička nachádza.

Ideálna izbová teplota pre dlhú a bezchybnú prevádzku je 15 až 25°C. Ak sa takýto spotrebič nachádza v miestnosti s vyššou teplotou, pri otváraní chladničky sa vyvinie omnoho viac energie na spätné chladenie.

Po výbere konkrétneho modelu je potom dôležité aj samotné nastavenie spotrebiča na chladenie. V tomto prípade je ideálne nastaviť optimálnu teplotu v chladničke, teda okolo 5°C. Veľkosť chladničky by ste mali vyberať podľa vašich potrieb, predovšetkým, aby ste v nej mohli uskladňovať potraviny aj s dostatočnými rozostupmi.

 

Pravidelná starostlivosť ako základ na predĺženie životnosti

Investícia do chladničky si vyžaduje siahnuť hlbšie do vrecka a preto je najlepšie ju udržať v obehu čo najdlhšie. Udržanie dlhšej životnosti sa spája predovšetkým s údržbou a starostlivosťou o vašu chladničku. Primárnym spôsobom ako sa môžete o chladničku starať je jej čistenie. Mali by ste sa zamerať na hĺbkové čistenie zvonka aj zvnútra.

Usadený prach môže priamo ovplyvňovať funkčnosť. Zároveň je potrebné aj pravidelne kontrolovať spotrebu jednotlivých potravín, aby ste v chladničke nemali zápach.

Aj pri usporiadaní potravín treba využívať výhody, ktoré chladnička poskytuje. Nie vo všetkých miestach je totiž rovnaká teplota. Najchladnejšie je v spodnej časti, kde by ste mali umiestňovať potraviny náchylné na pokazenie. Najvyššia teplota je v hornej časti, kde potom môžete pokojne skladovať veci pred spotrebou, či varené jedlo.

Ak vlastníte model s kondenzátorom, je potrebné ho aspoň raz ročne vyčistiť, napríklad pomocou vysávača. Na čistenie môžete zvoliť rôzne kvalitné čističe antibakteriálneho charakteru. Ak vás trápi výrazný pach, mali by ste siahnuť po pohlcovači pachov.

Aspoň 2 krát ročne by sa mala chladnička odmraziť , aby ste zvýšili jej výkonnosť, úsporu energie a predĺžili životnosť. Chladnička je jeden z dôležitých spotrebičov a vďaka pravidelnej starostlivosti viete docieliť jej dlhšiu životnosť.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: pixabay.com

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk