PR

Svetlofarebné lodičky – Prečo je dôležité mať v šatníku aspoň jeden pár?

Lodičky na extra vysokom opätku, na klinovom alebo ihličkovom opätku. Lodičky tmavé či farebné. Tento typ topánok zbožňujú všetky ženy a z diaľky ich obdivujú všetci muži. Ak vám momentálne v šatníku lodičky chýbajú, odporúčame kúpiť svetlofarebné. Prečo je dôležité aspoň jedny vlastniť?

 

Dámske lodičky zdobia chodidlá žien už stáročia

História dámskych lodičiek siaha veľmi ďaleko. Dokonca ich nosili už staroveké Grékyne a Rimanky. V danom období išlo skôr o sandále, ale dizajnovo sa v prednej časti podobali súčasným lodičkám. Skutočnú popularitu získal tento typ obuvi po roku 1920, kedy lodičky zaradili do svojich módnych kolekcií všetci známi dizajnéri.

Lodičky, v podobe ako ich poznáme dnes, majú uzavretú pätu i špičku užšieho tvaru a vysoké opätky. Nosia sa na rôzne formálne príležitosti, ale tiež do práce a na večierky v posch štýle. Dámske lodičky v súčasnosti patria do šatníka každej ženy, ktorá miluje eleganciu a chce pôsobiť luxusne.

Predstavu o rozmanitosti lodičiek získate, keď navštívite predajne CCC alebo rozklikáte ponuku online obchodu CCC. Z celej palety farieb vám odporúčame siahnuť po svetlých odtieňoch. Telové lodičky vám pomôžu vyriešiť nejednu módnu dilemu a biele lodičky vám dodajú dávku zmyselnosti.

 

Prečo kúpiť biele lodičky a kam ich nosiť

Biele lodičky sa vám v prvom momente iste spoja so svadobnými šatami. Už dávno však neplatí, že je to obuv, ktorá sa nosí len na túto špeciálnu príležitosť. Biele lodičky so štrasmi či kamienkami, retiazkami, zaujímavo riešeným zapínaním alebo so zdobením v prednej časti nad prstami sú veľmi efektným kúskom, ktorým rozžiarite outfity do spoločnosti. Obujte si ich na ples, na firemný večierok, oslavu narodenín alebo do opery. Jednoduché biele lodičky na širšom opätku obnosíte aj v letných outfitoch, keďže skvele pasujú k šatám.

Výhodou je, že biela farba sa hodí ku všetkému, k rôznym farbám i strihom. Okrem toho biele lodičky dodávajú outfitu sviežejší vzhľad, budete pôsobiť elegantne a sofistikovane. Ak máte širšie lýtka, biele topánky na vysokom opätku opticky predĺžia siluetu nôh. Biele lodičky sú a budú moderné, ich čistý vzhľad priťahuje pozornosť a vyvoláva príjemné pocity.

 

Telové lodičky musíte mať! Obľúbite si ich po prvom nosení

Veľkou sestrou bielych lodičiek sú lodičky béžové, resp. telové. Telové lodičky sú fenoménom, ktorý je vidieť na nohách všetkých modeliek. Módni návrhári ich uprednostňujú pred všetkými inými farebnými variáciami a uprednostníte ich aj vy ihneď po prvom nosení. Sú nenápadné a zároveň fascinujúce, splývajú s pokožkou a neuveriteľne opticky predlžujú nohy.

Ak vás bude telová farba nudiť, vyberte si lodičky, ktoré niečím zaujmú. Napríklad kvetom nad prstami, priesvitnými lemami na bokoch, kamienkovým zapínaním cez klenbu chodidla alebo vskutku vysokými ihličkami. Telové lodičky sú podobne ako biele považované za veľmi elegantné, ale nie tak veľmi noblesné.

Je ich možné nosiť počas celého roka s nohavicami, šortkami, sukňami i šatami. Či si ich obujete k džínsom, alebo ich doladíte k spoločenským šatám, nikdy nespravíte chybu. Môžete ich kombinovať so všetkými farbami a dokonca vzormi. S telovými lodičkami prinesiete do vášho šatníka univerzálne a nadčasové topánky.

obrázky: freepik.com

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk