PR

Tipy, ako si vybrať správny bicykel

Bicykel je nesmierne dôležitým prostriedkom na dopravu, ale aj na užívanie voľnočasových aktivít. Na rôzne účely sa používajú rôzne druhy bicyklov – od mestských až po omnoho väčšie a športovejšie verzie horských bicyklov.

 

Okrem klasických cestných, mestských a horských bicyklov sa dnes vo veľkej miere v súčasnosti využívajú aj elektrické bicykle. Tie sa však vyznačujú vyššou vstupnou investíciou a pomerne špecifickým využitím. Ako si vybrať ideálny bicykel pre vaše potreby?

 

Na ktoré parametre sa treba zameriavať?

Už v úvode sme spomenuli, že základným parametrom pri výbere je výber podľa účelu využitia bicykla. Teda či sa s ním chystáte chodiť po meste alebo máte skôr záujem o adrenalínové horské jazdenie. Vzhľadom na tieto charakteristiky je potom potrebné vyberať mestské alebo horské bicykle. Toto aj predstavuje základ pri výbere, pretože každý takýto typ bicykla je presne uspôsobený pre určitý typ terénu.

Okrem druhu bicykla si treba vyberať aj podľa veľkosti. Deti potrebujú menšie bicykle a rovnako aj niektoré dámy s nižšou postavou budú musieť siahnuť po menších veľkostiach. Bicykle sa tiež rozdeľujú na pánske a dámske a rozdiel sa určuje podľa tyče. Pri výbere kvality je potrebné zohľadňovať aj materiál rámu. V súčasnosti sa najčastejšie používajú hliníkové, karbónové alebo oceľové rámy.

Pri výbere je nesmierne podstatným komponentnom brzda. Brzdy ako také patria medzi hlavné bezpečnostné prvky, ktoré by ste mali kontrolovať. Rozlišujeme pritom ráfikové brzdy, torpédo, mechanické kotúčové, či hydraulické kotúčové brzdy. Pri výbere by ste mali zohľadniť, ktorý druh je pre vás najvhodnejší.

 

Doplnky pre váš bicykel

Medzi populárne doplnky patrí predovšetkým zvonček, či svetlo, ktoré majú účelové využitie. Rovnako je však skvelým bezpečnostným prvkom prilba, ktorá vám pri páde z bicykla môže zachrániť život. Na zabezpečenie bicykla je skvelé zakúpiť si zámok, ktorý môže byť buď na kľúčik alebo na kód. Tašky na bicykel vám umožnia jednoducho so sebou zobrať viacero vecí a pritom bicyklovať úplne pohodlne.

Pre rodiny s deťmi môže byť skvelým doplnkom detská sedačka. Ak chcete cestovať a zobrať si so sebou bicykel, nemali by ste zabudnúť na nosiče bicyklov. Doplnkov a aj samotných modelov bicyklov je nespočetne. Vždy je potrebné vyberať praktické a účelné modely, ktoré potom môžete doplniť o zaujímavé príslušenstvo. Na dlhé trasy sa vám môže zísť aj lekárnička, či pumpa.

autor: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk