PR

Prečo zvoliť hliníkovú fasádu?

Tradičné riešenie fasády v posledných rokoch stále častejšie nahradzujú systémové riešenia, ktoré vedľa atraktívneho vzhľadu plnia i ďalšie funkcie vrátane tepelnej izolácie. Patrí medzi ne i hliníková odvetrávaná fasáda, v čom je lepšia?

 

Materiály a systémy pre riešenia fasád sa v posledných desaťročiach vyvíjali veľmi rapídne s cieľom dosiahnuť maximálneho uzatvorenia obálky stavby, na ktorej sú aplikované. Klasické fasády z omietok tak prešli k systémom so štandardizovanou skladbou, ktorá zaisťuje dosiahnutie stanovených izolačných charakteristík pri minimálnej spotrebe stavebných materiálov. Medzi tieto nové systémy sa radí i odvetrávaná hliníková fasáda

 

Aké sú výhody hliníkovej fasády

Odvetrané fasády predstavujú špeciálny kompaktný systém umožňujúci zlepšenie tepelne technických vlastností fasády prostredníctvom izolujúcej vrstvy. Hliníková odvetrávaná fasáda potom ponúka špeciálne riešenie využívajúce kompozitné hliníkové sendvičové panely alebo kazety vybavené izolačným jadrom.

Z pohľadovej strany sú konštrukčné dielce opatrené ochranným náterom, ktorý tiež zaisťuje i stálofarebnosť. Veľkou výhodou tohto typu fasády je vedľa jej funkčných vlastností i vysoká odolnosť voči pôsobeniu poveternosti, nenáročná údržba a možnosť regulácie vnútornej vlhkosti. V závislosti na type izolačného jadra je možné i zvýšiť celkovú požiarnu odolnosť budovy.

 

Ako dosiahnuť atraktívneho vzhľadu budovy s hliníkovou fasádou

Ak sa rozhodnete pre hliníkovú odvetrávanú fasádu, môžete si vybrať z niekoľkých variant jej vizuálneho prevedenia – vedľa kazetového prevedenia je možné si zadovážiť i panelový systém, prípadne dielce atypického tvaru s veľmi pútavým vizuálom.

Materiál fasády by sa napokon mal zopakovať i na výplniach stavebných otvorov, pretože podporí celkový industriálny vzhľad celého riešenia. Hliníkové okná a dvere sa naviac vyznačujú veľmi vysokou odolnosťou voči poveternosti a implicitne teda i dlhou životnosťou s minimálnou údržbou.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk