PR

Ako si vytvoriť najlepšiu domácu pracovňu

Práca z domu – pre niekoho každodenná realita, pre iného iba občasná alternatíva. Dôležité je zariadiť si pracovný priestor tak, aby ste sa v ňom boli produktívni a zároveň sa dobre cítili.

 

Pracovná stolička

Kancelárska stolička je najdôležitejším predmetom v pracovni, pretože máločo dokáže znepríjemniť prácu tak ako bolesť chrbta. Na stoličke sa neoplatí šetriť, treba si vybrať takú, ktorá je spĺňa všetky dôležité podmienky pre zdravé sedenie za pracovným stolom. Ideálna stolička má ľahko nastaviteľnú výšku sedenia, pohodlný sedák, nastaviteľné opierky rúk a hlavy, a jej poťah je vyrobený z ľahko udržiavateľného materiálu.

Kožená stolička síce vyzerá luxusne, ale môže sa šmýkať alebo zodrať. Kancelárska stolička tiež nemusí byť iba čiernej či sivej farby, stoličky čalúnené sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach.

Ak chceme zmeniť polohu pri práci a udržiavať chrbtové svalstvo v dobrej kondícii tak si môžeme zadovážiť kľakačku alebo zaujímavú sedlovú stoličku, ktorá koriguje uhol sedenia podľa polohy ťažiska. Sedenie na kľakačke je vhodné striedať s bežnou stoličkou. Pri každej forme sedenie je vhodné sa raz za hodinu postaviť a prejsť.

Písací stôl

Pri výbere písacieho stola do pracovne treba zvážiť, koľko priestoru na stole potrebujete. Požadované rozmery závisia od toho, aká činnosť budete vykonávať – architekt potrebuje viac priestoru na výkresy a veľký monitor ako niekto, kto používa len prenosný počítač.

Stoly so zásuvkami sú obľúbeným a praktickým riešením, veci sú v zásuvkách poruke ale nie na očiach. Čím menej zbytočností sa nachádza na stole, tým je človek produktívnejší.

Nedostatok priestoru v malom byte sa dá zaujímavo vyriešiť napríklad vyklápacím stolom ukrytým v elegantnej skrinke. V ponuke sú aj výškovo nastaviteľné stoly, pri ktorých je možné pracovať postojačky, čím sa ešte viac zredukuje záťaž na chrbticu. Stolík na notebook do postele zas poteší tých, ktorí nedajú práci pokoj ani v posteli.

 

Úložný priestor

Do pracovne patrí aj knižnica či regál na uskladnenie šanónov a iných pracovných potrieb. Ideálne by sa mal regál dizajnovo zhodovať s písacím stolom a ostatným zariadením pracovne. Klasické biele regály pôsobia príjemným neutrálnym dojmom.

Na trhu sú aj štýlové asymetrické knižnice či regály vyrobené z kombinácie kovu a skla. Množstvo úložného priestoru netreba podceniť a je vhodné myslieť aj na jeho prípadné rozšírenie v budúcnosti.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: pohodo.sk

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk