Ľudia

Ako sa pripraviť na rande tak, aby bolo úspešné

Blahoželáme, nabrali ste odvahu a pozvali ste svoju budúcu polovičku na rande – alebo ste pozvanie s radosťou prijali. Teraz začína tá ťažšia časť, teda plánovanie rande a snaha zaujať druhého na prvý pohľad a prvé počutie.

 

 

Vhodení do búrlivých vôd randiacich dvojíc možno neviete čo skôr. Nacvičovať si vhodný úsmev, hľadať spoločné témy na rozhovor, vyhľadávať najvychytenejšie reštaurácie alebo tráviť niekoľko hodín v kúpeľni? Obe pohlavia reagujú na podnety trochu rozdielne, preto sme pre vás vybrali tri najdôležitejšie tipy pre ženy a pre mužov, ktoré overili evoluční psychológovia.

 

Pár tipov pre ženy

Žena na rande

 

1. Svieži, zdravý vzhľad

Z evolučného hľadiska si muži na ženách najskôr všímajú celkový vzhľad. Povaha je dôležitá, ale postava, kvalita vlasov a farba pokožky stále tvoria prvý dojem. Ak chcete zaujať, zvoľte menej nápadný make-up, ktorý podporí zdravú červeň v lícach a zväčší vaše očí. Aj keď inokedy preferujete voľnejšie a pohodlné oblečenie, na rande zvoľte kúsky, ktoré kopírujú vaše krivky. A napokon – vlasy by mali byť čo najobjemnejšie a lesklé. Preto si doprajte čerstvé umytie s príjemnou vôňou a namiesto upätého účesu vlasy radšej rozpustite.

 

2. Dôraz na detail

Vlasy učesané, dokonalý outfit máte na sebe, ešte posledné detaily… Koľkokrát ste si lakovali nechty tesne pred odchodom a potom nezaschnutým lakom urobili niekde fľaky? Skúste to tentoraz naopak a nechty si upravte už deň vopred napríklad pomocou gélov na nechty.

Sú trvácnejšie a nezradia vás pri prvej príležitosti – dokonca si s nimi v pohode zapnete aj tvrdohlavý zips úplne bez stresu. Návody na vytvorenie pekných gélových nechtov v dobre kvalite si môžete jednoducho vyhľadať na internete a pravdepodobne sa to dokážete naučiť. To isté platí pre akrylové nechty. Mužov predsa zaujíma celkový vzhľad ženy a upravené nechty sú pre nich tiež dôležitým detailom, ktorým môžete získať body navyše. To isté platí aj o pedikúre, za každých okolností.

 

3. Neverbálna komunikácia

Nevedome dávame najavo rôzne signály, ktoré môžu naši partneri pochopiť ako odmietanie. Preto si pri nasledujúcom rande skúste dať pozor na to, v akej polohe je vaše telo. Okrem toho, že hlava, nohy a trup by mali smerovať k partnerovi, môžete vyskúšať aj takzvané zrkadlenie. Ide o nenápadné opakovanie pohybov nášho náprotivku. Aby sa to nepremenilo na škôlkarskú hru v napodobňovaní, opakujte iba gestá ako úsmev alebo naklonenie hlavy na bok. Jemne tak dáte najavo svoje sympatie.

 

Pár tipov pre mužov

Muž na rande

 

1. Preskúmajte svoje sociálne siete

Zatiaľ čo ženy po rozchode starostlivo mažú každú fotku so svojim ex, muži si na správe sociálnych sietí niekedy nedajú veľmi záležať. Dajme si ruku na srdce – každý z nás si toho druhého rád najskôr preklepne alebo vygoogli a určite nechcete, aby potenciálna partnerka čítala vaše vyznania tej bývalej.

Niekedy si ani neuvedomujeme, aký obraz o sebe vytvárame. Vtipná spomienka na divoké večierky by mala zostať radšej súkromnou, rovnako ako chválospevy na jedlo od maminky. Vyhnite sa aj opačnému extrému – ak niekto nezdieľa vôbec nič, môže vzniknúť pocit, že má čo tajiť.

 

2. Ležérny outfit na prelomenie ľadov

Pokiaľ sa nechystáte do divadla, stavte na pohodlné oblečenie. Vďaka tomu sa bude aj vaša partnerka cítiť uvoľnene. Bonusové body dostanete za vtipné tričko a zároveň si priamo na mieste overíte, či máte spoločný zmysel pre humor. Oblekové nohavice a košeľa zapnutá až ku krku môžu pôsobiť príliš oficiálne.

 

3. Jemná vôňa

Evolučne sme nastavení tak, že mužov viac zaujme vzhľad a ženy schopnosti mužov. Obe pohlavia však majú jedno spoločné. Kompatibilitu partnera posudzujú podľa jeho vône. Parfumy môžu narušiť vašu prirodzenú vôňu, ale bez nich to nie je ono.

Mnoho mužov robí chybu a zvolí príliš ťažkú a výraznú voňavku. Vyberajte preto jemné voňavé toaletné vody alebo silnejšiu vôňu sprchového gélu či mydla. Sviežosť, čistota, upravenosť – tieto tri veci nikdy nevyjdú z módy.

obrázky: freepik

 

Redakcia

Hlavný redaktor Megazínu. Tvorí články tak, aby vás zaujali a dozvedeli ste sa vždy niečo nové. Obľubuje témy ako bývanie, zdravie cestovanie či príroda.