PR

7 spôsobov, ako potešiť priateľku

Existuje päť jazykov lásky, ktorými vyjadrujeme svoju náklonnosť tým, ktorých ľúbime. Dnes sa pozrieme na jeden z nich, dávanie darčekov, ktoré vypovedá o vašom vzťahu oveľa viac než ste si doteraz mysleli.

 

Pri výbere darčeka pre priateľku či manželku robí väčšina mužov jednu veľkú chybu. Podvedome do darčeka premietajú vlastné predstavy o tom, čo je pekné, užitočné a zaujímavé. Preto si pred samotnou kúpou na chvíľu sadnite a premýšľajte, čo vaša milovaná rada robí, čo si oblieka, aké sú jej obľúbené farby a vône, o čom nadšene rozpráva a aké sny si ešte nesplnila. Týchto sedem tipov vás môže inšpirovať pri výbere vhodného potešenia.

Najväčšou chybou je podvedome do darčeka pre partnerku premietať vlastné predstavy o tom, čo je pekné a užitočné.

 

1. Dajte jej najavo, že patríte k sebe

Okrem utvrdenia o láske majú ženy rady aj romantické neverbálne prejavy toho, že patríte k sebe. Zladené oblečenie, keď idete von, je dobrým začiatkom. Posuňte to ešte ďalej a vyberte napríklad zaujímavé mikiny pre páry. Vy budete jej kráľ a ona vaša kráľovná – celkom dobrý začiatok vašej spoločnej rozprávky! A pri pohľade na vás bude každému jasné, že sa ľúbite.

 

2. Kvety, kvety a veľa kvetov k tomu

Každá žena je jedinečná a ak náhodou neznáša kvety alebo preferuje kvetinky v črepníku, dá vám to veľmi jasne najavo. Ak to ešte neurobila, potom pripomíname starú známu vec. Kytica ruží je skvelým prekvapením, najmä ak nemáte žiadne výročie ani narodeniny. Bude sa usmievať celý deň!

 

Kvety pre priateľku

 

3. Eko-žena ako sa patrí

Najlepší trend za posledných sto rokov je snaha pomôcť planéte, znížiť množstvo odpadu a žiť viac v súlade s prírodou. No ženy aj tak nechcú prísť o všetky svoje maličkosti, ktoré im skrášľujú deň. Ekologicky vyrábané mydielka, voňavé sójové sviečky bez obsahu parafínu, rúže v kompostovateľnom obale alebo sladký nugát kúpený v bezobalovom obchode – čokoľvek z toho alebo všetko naraz.

 

4. Humor je korením života

Keď sa smejeme, do krvi sa nám uvoľňujú prirodzené opiáty a pôsobia na nás ako droga vyvolávajúca eufóriu. Preto humor patrí do partnerského života ako soľ. Skúste jej zabaliť malý šperk do škatule od niečoho, čo by si nikdy nekúpila a pobavte sa pri rozbaľovaní. Populárnym trendom sú aj na mieru vymýšľané vtipné tričká s odkazom pre celý svet – ktoré jej vyberiete? Alebo stavte na lístky na dobrú komédiu.

 

5. Splnené detské sny

Pri tejto kategórii darčekov treba mať poriadne nastražené uši. Tipy sa objavujú nenápadne popri sledovaní telky alebo náhodne v rozhovoroch. Vždy chcela byť tanečnicou? Pošlite ju na kurz (a ešte lepšie – choďte tam spolu). Túžila byť maliarkou? Stačí kúpiť zopár plátien a akvarelové farby.

Niektoré žienky túžia po skoku z lietadla, iné chcú ochutnať kaviár a šampanské so zlatom. No a ďalšie sa odmalička chceli stať veterinárkami – vezmite ich na jeden deň do útulku a venujte sa spoločne zvieratkám. Jednoducho, počúvajte, vymýšľajte ako sen splniť aspoň na jeden deň a potom si užívajte iskričky šťastia v jej pohľade.

 

6. Relax na druhú

Prečo na druhú? Musíte tam ísť spolu. A kam presne? Do obľúbenej reštaurácie, aby nemusela variť. Na masáž, aby ste ju rozmaznávali. Do hotela alebo opustenej chatky v lese na romantický víkend, aby na chvíľu zabudla na všetky starosti. A ak nechcete míňať peniaze, darujte jej poukaz so službami, ktoré jej poskytnete vy sám.

 

Darček pre priateľku

 

7. Šperk s hlbším významom

Nie, nehovoríme o drahom zlate a diamantoch. Niektoré šperky sú krásne iba kvôli svojej estetickej hodnote. Iné šperky majú v sebe hlbší zmysel a môžu byť pokojne z bižutérneho kovu (ak naň vaša drahá nie je alergická). Medailón, ktorý sa dá zatvoriť a schováte doňho fotku alebo romantické vyznanie, ju určite poteší. Podobne skvelé sú aj prívesky, náramky alebo prstienky, do ktorých sú vytepané vaše iniciálny, vaša obľúbená hláška alebo milé oslovenie, ktoré používate. Vaša priateľka je jedinečná a preto si zaslúži aj jedinečné darčeky.

obrázky: pexels com

 

Redakcia

Hlavný redaktor Megazínu. Tvorí články tak, aby vás zaujali a dozvedeli ste sa vždy niečo nové. Obľubuje témy ako bývanie, zdravie cestovanie či príroda.