Najluxusnejšie obytné štvrte na Slovensku

Luxus v realitách znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho sú dôležitým ukazovateľom rozľahlé klasické vily, iný zas dáva prednosť nadčasovému dizajnu a jednoduchým líniám, ktoré ho upútajú na prvý pohľad.

 

Za nehnuteľnosti v týchto štvrtiach zaplatíte bežne aj viac ako milión eur, čo teda zahŕňa aj kompletné zariadenie, všetky realitné a právne služby i presťahovanie. Každá oblasť na Slovensku sa vyznačuje existenciou takýchto štvrtí, v ktorej nemôžeme nehnuteľnosti označiť inak ako lukratívne. Ktoré oblasti však získali v rámci Slovenska prívlastok luxusné a kde ich hľadať?

 

 

Luxusné nehnuteľnosti v Bratislave

Luxusnými obytnými štvrťami sa to v našom hlavnom meste len tak hemží a vybrať si tú najlukratívnejšiu pre vás môže byť rozhodne ťažký oriešok. Medzi staršie oblasti, ktoré sú však známe patrí Slavín, kde nájdete zaujímavý kokteil starých i nových nehnuteľností.

Luxusná štvrť na Slavíne
Luxusná štvrť na Slavíne

 

Objavíte tu nadčasový dizajn i elegantnú klasiku. Ďalšou z oblastí hlavného mesta je legendárny Devín, ktorý je nielen lukratívnou oblasťou ale v nadchádzajúcich rokoch tu budú postavené ďalšie lukratívne byty a domy, ktoré jeho povesť ešte prehĺbia.

Koliba je oblasť známa predovšetkým vďaka filmovým ateliérom, ale vyznačuje sa tiež zvýšeným výskytom zvučných mien slovenských celebrít. Nejedna realitná kancelária má v ponuke zaujímavé nehnuteľnosti, ktoré by iste potešili nejedno náročné oko a tak sa právom môže zaraďovať medzi známe a luxusné lokality. Pravdou je, že v Bratislave sa vynárajú aj ďalšie oblasti, ktoré sa pomaly začínajú v realitných kruhoch začleňovať medzi luxusné. Jednou z nich je napríklad Vydrica, ktorá sa vďaka novému projektu možno už onedlho začlení na zoznam najlukratívnejších štvrtí.

Luxusná vila na Kolibe
Luxusná nehnuteľnosť na Kolibe

 

Luxusné nehnuteľnosti v Košiciach

Aby sme neostávali stále len v našom hlavnom meste, Košice neostávajú v lukratívnych štvrtiach pozadu a mnohé reality v Košiciach patria do kategórie luxusné. Medzi jednu z najznámejších oblastí s luxusnými nehnuteľnosťami sa považuje Pereš, ktorá sa v minulosti preslávila prostredníctvom televíznych obrazoviek.

Luxusná nehnuteľnosť, Košice-Pereš
Luxusná nehnuteľnosť, Košice-Pereš

 

Zaujímavou lokalitou pre kúpu nehnuteľnosti v Košiciach sa však stáva i mestská oblasť Poľov.

Luxusná vila v Košiciach
Luxusná vila v Košiciach

 

Megazin.sk

Hlavný redaktor Megazínu. Tvorí články tak, aby vás zaujali a dozvedeli ste sa niečo nové. Vždy ho vie zaujať nová zaujímavosť, ktorú rád širi do sveta. Občas sa pod ním skrýva aj náš krátkodobý redaktor.