PR

4 situácie, ktoré skvele vyjadríte tričkom

Zažili ste už situáciu, kedy ste chceli a zároveň nechceli niečo povedať? Neverbálna komunikácia vtedy skutočne pomôže a jej súčasťou môže byť aj tričko s vhodným motívom alebo nápisom.

 

 

Uľahčí vám ospravedlnenie, dá svetu na známosť príjemné, ale aj nepríjemné novinky. Stačí pár slov alebo jednoduchý motív a o pár sekúnd sa o vás všetci dozvedia to, čo chcete. Veď úlohou módy je vyjadrovať a podčiarkovať naše osobnosti. Tak prečo s tým nezačať hneď?

 

1. Pre muža, ktorý sa rád zahráva s ohňom – skutočným i pomyselným

Ak ste v kolektíve známy pre svoje pyromanské chúťky, isto pobavíte a možno aj upokojíte ostatných, keď si zaobstaráte tričko pre hasiča. Takýto kúsok sa hodí aj do šatníka fajčiara, ktorý neustále vyťahuje zapaľovač. Možno máte spaľujúci pohľad, alebo rád hasíte konflikty v rodine i v práci – ľudí okolo seba môžete v tomto tričku pobaviť aj v tomto prípade. Alebo takto dajte svojej partnerke najavo, že dokáže rozpáliť každého muža! Ale žarty bokom, protipožiarna ochrana je veľmi dôležitá. Preto takéto tričko poteší aj skutočného hasiča.

Tričko hasič
Tričko hasič

 

2. Keď ste sa nechali uniesť emóciami a povedali ste niečo nepríjemné…

Stáva sa nám to doma aj v práci, v zápale emócií vypustíme z úst nepríjemnú poznámku. Ak ste si s niektorou kolegyňou v práci skočili do vlasov, na mieste je určitá sebareflexia. Vykonať ju môžete napríklad tak, že si oblečiete veľmi obľúbené dámske tričko Papuľnatá od narodenia. Keď vás v ňom na druhý deň uvidí oblečenú, garantujeme vám, že obe vybuchnete od smiechu. Možno ešte príde pár štipľavých poznámok, ale to je predsa niečo, s čím drzé dievčatá musia rátať.

Tričko pre drzé
Tričko papuľnatá od narodenia

 

Pre prípad, že tých nezhôd sa vám darí robiť viac a nechce sa vám často prať, zaobstarajte si rovno aj mierumilovnejšiu verziu, teda tričko Mám dobré srdce, len tá huba… Nedá sa to chápať ako všeobecné ospravedlnenie za všetky slovné prešľapy, ktoré napáchate, ale je to dobrý začiatok konverzácie, v ktorej si všetko s dotknutou stranou vysvetlíte. Alebo aspoň to, čo sa bude dať.

 

3. Keď ste sa s niekým rozišli

Po rozchode s partnerom nechcete každému vysvetľovať, čo sa presne stalo, nestalo, aké ste mali na to dôvody… A hlavne sa vám nechce prelamovať ľady bezpečného mlčania a dookola opakovať, že ste už jednoducho sám alebo sama (áno, mama, zase som sa rozišiel, vnúčatká tak skoro nebudú).

V tejto situácii jednoznačne siahnite po vtipnom tričku, ktoré svetu dá na známosť, že ste single, ale nie ste staré železo. Humor významne odľahčuje náročné životné situácie a keď si napíšete na hruď, že ste ok, časom tomu aj uveríte. Priatelia popri vás nebudú chodiť ako okolo horúcej kaše a podporíte svoj optimistický postoj k životu. Nikdy neviete, kedy práve tieto veci pritiahnu do vášho života nových zaujímavých ľudí.

Single tričko
Tričko slobodná

 

4. Keď čakáte bábätko a chcete to oznámiť rodine a priateľom

Náš zoznam zakončíme veselou témou. Pre žienky je správa, že čakajú bábätko, často tou najkrajšou správou v živote. Chcete sa o ňu podeliť so svetom, ale zároveň by ste to spojili s príjemným prekvapením? Zamyslime sa spoločne. Tehotenský test je už klasika, ale keďže ide o paličku z vašej kúpeľne (a všetci vieme, čo všetko má za sebou), zrejme si ju nebudete chcieť odkladať a ukazovať všetkým príbuzným.

Mnoho párov volí ako spôsob oznámenia fotografiu z prvého ultrazvuku, ale tomu chýba príjemný moment prekvapenia, kedy to priateľom a rodine pomaly dochádza (a niektorým to ani nedôjde). Keď zvolíte vhodné tričko s motívom bábätka, stačí ho doplniť o bundu alebo sako, ktoré si dáte v správnej chvíli dole.

obrázky: freepik.com, superpotlac.sk

 

 

Redakcia

Hlavný redaktor Megazínu. Tvorí články tak, aby vás zaujali a dozvedeli ste sa vždy niečo nové. Obľubuje témy ako bývanie, zdravie cestovanie či príroda.