Ľudia

Výrobky pre dôchodcov valcujú trh. Aj toto je dostupné pre seniorov

Seniori majú problémy najmä s mobilitou a udržiavaním zdravia vo vyššom veku. Je preto prirodzené, že výrobky pre nich sa špecializujú najmä na túto oblasť. Na trhu však existujú aj ďalšie možnosti, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími. Povieme si o tom v našom článku.

 

 

Čo je pre dôchodcov najviac „in“?

V súčasnosti sa čoraz obľúbenejšími stávajú také výrobky pre dôchodcov, ktoré v sebe spájajú zdravotnú stránku s tou zábavnejšou. Seniori vo vyššom veku sú totiž náchylnejší na rôzne choroby, najmä v súvislosti s pohybovým aparátom.

Avšak nie každý dôchodca môže alebo chce riešiť svoju zdravotnú stránku klasickými športovými aktivitami, ako je napríklad beh alebo cvičenie vo fitku. V tomto smere sú preto ideálne napríklad špeciálne bicykle pre seniorov. Povieme si o nich niečo viac.

 

Seniorské trojkolky

Väčšinou sú tieto dopravné prostriedky vybavené košíkom alebo priestorom pre uchytenie nákupných tašiek. Z toho dôvodu sú žiadané aj u tých seniorov, ktorí potrebujú robiť väčšie nákupy, no pritom nemajú svoj vlastný automobil.

K ich povinnej výbave tiež patrí parkovacia brzda, zvonček a ľahko ovládateľné zámky. Preto v ich prípade je postarané aj o bezpečnosť a ochranu pred zlodejmi. Čo je však dôležité, pri ich pravidelnom používaní dochádza u seniorov k celkovému zlepšeniu fyzickej kondície.

Používanie seniorskej trojkolky tiež dokáže pomôcť pri nasledovných zdravotných problémoch:

  • choroby srdcovo-cievneho systému,
  • osteoporóza,
  • ťažkosti s pohybovým aparátom a strata rovnováhy,
  • ťažkosti po operáciách pohybového ústrojenstva,

Vedeli ste, že…

…okrem plávania neexistuje šetrnejší pohyb na kĺby ako je bicyklovanie?

 

Elektrická trojkolka

Čo však v prípade, ak zdravotné problémy a ťažkosti s pohybovým aparátom nedovoľujú seniorovi používanie bežnej trojkolky? Riešením je elektrická trojkolka pre seniora.

Prirodzene, elektrický pohon výrazne pomáha pri pohybe, čo ocenia hlavne seniori so závažnejším zdravotným postihnutím. V tomto smere je ich dôležitou výhodou fakt, že zadné kolesá dokážu zachovať dostatočnú stabilitu aj pri vyššej rýchlosti. Preto tu nehrozí riziko ani vtedy, keď „dupnete na plyn“.

Väčšina modelov elektrických trojkoliek rovnako disponuje nízkou úrovňou nasadania, čo prispieva k celkovému pohodliu pri jazde. Tiež to znamená pohodlné nastupovanie a zosadanie, čo zvlášť ocenia práve seniori.

Z uvedených predností elektrickej trojkolky vyplýva, že predstavuje vynikajúcu možnosť, ako seniorom s ťažkým zdravotným postihnutím pomôcť zvýšiť fyzickú aktivitu a zlepšiť pohybovo-cievny aparát. Aj preto v súčasnosti čoraz viac valcujú trh, pričom nie sú ani zďaleka iba doménou mladších ročníkov.

Ďalšie výhody elektrických trojkoliek sú nasledovné:

  • Na jedno nabitie bežné modely dokážu prejsť až 60 i viac kilometrov, a to pri maximálnej rýchlosti 25 km/h.
  • Disponujú ukazovateľom batérie – varuje, že sa batéria vybíja a je ju potrebné nabiť.
  • Jednoduché ovládanie – trojkolku sa naučíte ovládať za pár minút.
  • Tichý chod a nízke náklady na prevádzku.

 

Smart hodinky

Smart hodinky predstavujú jedného z najužitočnejších pomocníkov pri monitorovaní celkovej fyzickej kondície. Rovnako dokážu pomôcť s kvalitou spánku, či zjednodušiť život v rôznych ďalších oblastiach. Niet sa preto čomu čudovať, že sú stále obľúbenejšie aj u vyšších ročníkov.

Smart hodinky seniorom pomáhajú držať krok s modernou dobou, pričom ich hlavnou výhodou je, že svojim užívateľom umožňujú v maximálne možnej miere veľmi jednoducho monitorovať zdravotný stav.

Napríklad bez problémov dokážu sledovať činnosť srdca, množstvo pohybovej aktivity, či vedia poradiť pri zhoršujúcich sa parametroch fyzickej kondície. Prirodzene, ľahko si s nimi ustrážite aj svoje kalórie. Predstavujú tak ideálny motivačný prostriedok pre zlepšenie zdravia a vedenie aktívnejšieho životného štýlu.

Samozrejme, ku smart hodinkám patrí i šikovný smartfón s dotykovou obrazovkou. Okrem spojenia so smart hodinkami umožní pohodlné spojenie so svojimi blízkymi, alebo vďaka aplikáciám poskytne množstvo zábavy.

 

Tip na záver

Obľúbeným sa stáva aj model trojkolky-lehokolo, ktorý odstraňuje problém s držaním správnej polohy chrbtice počas dlhej jazdy. Po zdravotnej stránke tiež poloha jazdca na lehokole umožňuje ľahšie dýchanie. Rovnako tu odpadajú problémy s tlakom sedla na nervy v panvovej oblasti.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Hlavný redaktor Megazínu. Tvorí články tak, aby vás zaujali a dozvedeli ste sa vždy niečo nové. Obľubuje témy ako bývanie, zdravie cestovanie či príroda.