PR

5 jednoduchých nápadov ako vyzdobiť váš domov a pripraviť ho na Vianoce

Vianoce sú jedným z najkrajších ročných období. Zvuk rolničiek, spievanie kolied a blikanie vianočných svetiel všade navôkol nám pripomína, že Vianoce sa blížia a navodzuje to v nás príjemný pocit. No a keď je vonku tak krásne, nie je dôvod, aby váš domov vyzeral menej slávnostne. Ak chcete naplno využiť vianočnú sezónu a vyzdobiť váš dom či byt tak ako nikdy predtým, prečítajte si nášho sprievodcu, v ktorom nájdete jednoduché spôsoby, ako dodať sviatočný vzhľad vašej domácnosti. S našou pomocou budete mať Vianoce ako žiadne iné!

 

1. Zorganizujte a upracte svoj domov

Získajte nový začiatok pre svoj príbytok s príchodom Nového roku tým, že sa pustíte do predvianočného upratovania. Prejdite váš dom či byt a odložte všetko, čo už nepotrebujete do krabíc a darujte charite. Nielenže sa zbavíte svojho neporiadku, ale šírite slávnostnú náladu darovaním vecí, ktoré už nepotrebujete. Organizovaný a uprataný domov uľahčuje vytváranie ohromujúcich vianočných dekorácií.

 

2. Vyberte si farby

Predtým, ako začnete zdobiť, musíte sa rozhodnúť pre farebnú schému. Vyberte si dve alebo tri farby a používajte ich v domácnosti, keď nastavujete svoj dekor. Držanie sa zvolenej farebnej schémy pomáha zvýšiť vplyv vášho dekoru. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné červené a zelené vianočné farby alebo dať svojmu interiéru sofistikovaný vzhľad so zlatom a striebrom. Navyše, farebná schéma vám pomôže pri výbere vianočných dekorácií.

 

3. Pridajte sezónne vône a zapáľte sviečky

Nič vás nemôže naladiť na sviatočné chvíle viac ako vôňa Vianoc, ktorú si s nimi spájate. Borovica, škorica a muškátový oriešok sú len niektoré z vôní, ktoré nám pripomínajú sviatky. Môžete zapáliť vonné sviečky alebo navariť vianočný punč, aby to rozvoniavalo ako Vianoce. Prípadne skúste umiestniť škoricu a muškátový oriešok do vázy a na police pre jemnejšiu vôňu. Blikajúce svetlo sviečok tiež vytvára príjemnú atmosféru pre vás a vašich blízkych. Sviečky so škoricou sa perfektne hodia k sviatočnému štýlu. Plávajúce čajové sviečky v pohári sú zas cenovo dostupnou a kreatívnou vianočnou dekoráciou, ktorá vám pomôže vykúzliť sviatočnú náladu pri rodinnej večeri. Umiestnite jednotlivé sviečky do okien alebo do stredu stola. Môžete dokonca vytvoriť veľké zoskupenia, aby sa dosiahol dramatickejší a útulnejší efekt.

5 jednoduchých nápadov ako vyzdobiť váš domov a pripraviť ho na Vianoce

 

4. Ozdobte svoje dvere slávnostným vencom

Jednou z najtradičnejších foriem vianočných dekorácií je klasický veniec. Veniec je významný vďaka svojmu kruhovému tvaru. Tvar predstavuje večnosť, pretože nemá začiatok ani koniec. Z kresťanského náboženského hľadiska predstavuje nekonečný kruh života. Často používaná farba stále zelených rastlín symbolizuje rast a večný život. Vence, okrem tých adventných sú zvyčajne umiestnené na predných dverách domu a sú vynikajúcim spôsobom, ako ukázať peknú dekoráciu ešte predtým než vstúpia hostia dnu. Pretože predné dvere sú prvou vecou, ​​s ktorou sa stretnú priatelia, rodina alebo dokonca aj koledníci, je dôležité nastaviť výnimočnú atmosféru pre zvyšok ich návštevy už pri vstupe. Pridajte veniec, aby vaše dvere vynikli!

 

5. Rozžiarte svoj domov pomocou rozprávkových svetiel

Jedným z najobľúbenejších typov vianočných dekorácií je vianočné osvetlenie. Vianočné reťaze a svetelné záclony sú krásnym doplnkom každého exteriéru domácnosti, ale sú určite ešte príjemnejšie, keď sa použijú vo vnútri! Vianočné osvetlenie prinesie do vášho príbytku rozprávkovú žiaru a pomôže vášmu domovu vyzerať vianočne. Či už sú vianočné reťaze omotané okolo stromu, zábradlia alebo obloženia okien, vianočné svetlá spôsobia magickú explóziu jasu, kdekoľvek sa umiestnia! Hľadáte jednoduchý spôsob, ako vyzdobiť váš balkón, terasu, lodžiu, okno alebo zábradlie? Vianočné záclony sú ideálnym riešením pre ozdobenie vášho domu alebo firmy. Sú mimoriadne všestranné a vnesú vášmu exteriéru naozaj elegantný a dramatický výraz.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Megazín.sk