Čistenie práčky svojpomocne: Efektívnych alternatív je niekoľko

Pranie bielizne je samozrejmosťou v akejkoľvek domácnosti. Nie vždy sa však darí na jednotku tak, ako potrebujete. Na vine môže byť napríklad zanesená práčka. Čistenie tohto domáceho spotrebiča pravidelným zapínaním čistiaceho režimu rieši len málokto a tak môže byť nešťastie veľmi rýchlo na svete.

 

Ako teda práčku vyčistiť v prípade silného zanesenia? Nie, skutočne nie je nutné pri takýchto nepríjemnostiach ihneď volať opravára. Poradíte si sami. Ako? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Zaujímavé informácie nájdete aj tu .

 

Nájdenie zdroja zápachu ako základ

V prvom rade sa pozrite, do akej miery stojí za nepríjemnosťami usadený vodný kameň. Veľakrát stojí za znečistením tiež typický sliz nachádzajúci sa tradične pod menšou nádobkou určenou pre prací prášok. Najrôznejšie usadeniny sa môžu nachádzať aj vo filtri práčky . Práve v ňom utkviu napríklad vreckovky, ponožky alebo iné menšie časti odevov. Po dlhšej dobe budú spôsobovať neskutočný zápach.

Filter nie je problém jednoduchým spôsobom vymontovať. Počítajte s tým, že najprv vytečie voda, a pripravte si na ňu nádobku. A čo taký priestor pod práčkou? Ten je síce minimálny, ale starší kus mydla, rozpadajúci sa hmyz, či dokonca myš tam byť môžu.

 

Mechanické vyčistenie práčky

Sústrediť by ste sa mali tiež na mechanické čistenie rôznych častí práčky. Veľmi znečistené býva predovšetkým gumové obloženie prístroja. Nepríjemné býva aj poškodenie gumy. V práčke sa totiž čas od času môže objaviť nejaký ten ostrejší predmet. Úplné vyčistenie si tiež zaslúži nádobka na prací prášok.

 

Chémiu mnohokrát nahradí aj ocot

Utrácať nehorázne peniaze za chémiu určenú k čisteniu práčky je často zbytočné. Síce ju mnohokrát kúpite lacnejšie vďaka Letakomat.sk , avšak často postačí obyčajný ocot, ktorý kúpite doslova za pár korún. Obsah fľaše nalejete do nádobky určenej pre aviváž a vyberiete si akýkoľvek prací program, ideálne ten najkratší.

zdroj: sponzorovaný článok